Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - K-Mil

Strony: [1]
1
Kodowanie / Kodowanie w CSS
« dnia: 15 Luty 2013, 15:13:49 »
Witajcie!

Chciałbym Was poprosić o pomoc. Wiem, że to mój 1-wszy post u Was na forum, ale nie mam się kogo zapytać. Moi znajomi raczej siedzą w samej muzyce, niżeli w kodach - przeglądam często Wasze strony i jestem ich dużym fanem, gratuluję kreatywności i wiedzy!

Sam chciałbym zrobić coś swojego, ale już na samym początku napotkałem problemy.

Zrobiłem layout w PS6. Pociąłem go odpowiednio. Jest prosty. Ma background, do tego 6 boxów i w nich tekst - i to wszystko. Na próbę. Niestety, podczas pisania kodu, mam problem z ustawieniem boxów w css obok siebie i pod sobą. Udało mi się ulokować logo tam, gdzie chciałem, wg szablonu oraz 2 boxy. Gdy dodaję 3 box - nie jest on na swoim miejscu, nawet jeżeli zastosuję margines lewy, prawy, górny i dolny i każdy z osobna.

Załączam plik .png, aby Wam pokazać o co mi chodzi.


Podczas pobierania odstępów z Photoshopa (np. ile pixeli jest od lewej do logo) i wpisywania ich w css jest wszystko ok. Gdy dołączam do tego box i wpisuję np. 150px top - to box pojawia się jeszcze niżej, niż być powinien. Dodatkowo mam problem, aby one były obok siebie i pod sobą jednocześnie.

Te boxy są na tle (także na obrazku) i one docelowo mają być wypełnione tekstami. Same boxy to także obrazki.

Bardzo, bardzo proszę o nakierowanie :(

Strony: [1]