Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Automatycznie doklejane reklamy  (Przeczytany 21483 razy)

Admin

  • Administrator
  • Fanik
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Fan-Strefa.pl
Automatycznie doklejane reklamy
« dnia: 07 Kwiecień 2012, 15:30:52 »
W związku z tym, że coraz więcej użytkowników zapomina wstawiać wymaganą przez nas reklamę, mamy zamiar wprowadzić na fan-strefie automatycznie doklejane reklamy (z opcją zamknięcia). Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o takim pomyśle. Dodam, że dzięki specjalnemu skryptowi reklamy nie pojawiałyby się w nieporządnych miejscach takich jak np. Kokpit (wp-admin). Skrypt doklejałby również link Host: Fan-Strefa.pl na każdej podstronie, który jest również wymagany, a którego bardzo duża ilość użytkowników nie wstawia. Dajcie znać co sądzicie o tym pomyśle.

Bee

  • Gość
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Kwiecień 2012, 15:34:02 »
Myślę, że to dobry pomysł, ale obawiam się czy nie zakłóci to trochę strony, tzn. przesuwanie stron, pamiętam, że nawet miałam w wordpressie problem, gdy było coś doklejane, nie pamiętam co to było.. chyba jakaś reklama stron hostingowych przez f-s.

Drew

  • Gość
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień 2012, 15:35:01 »
Pomysł fajny, ułatwiłoby mi to życie.. bo nie pamiętam o wklejeniu reklamy :)

Admin

  • Administrator
  • Fanik
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Fan-Strefa.pl
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwiecień 2012, 15:37:51 »
Myślę, że to dobry pomysł, ale obawiam się czy nie zakłóci to trochę strony, tzn. przesuwanie stron, pamiętam, że nawet miałam w wordpressie problem, gdy było coś doklejane, nie pamiętam co to było.. chyba jakaś reklama stron hostingowych przez f-s.

Masz rację, ale to była stara wersja skryptu. Teraz mamy dużo lepszą i poprawioną :)

pattie

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
    • Szymon Hołownia&Marcin Prokop
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwiecień 2012, 16:23:12 »
Jeśli nie wpłynie to na wygląd strony...czemu nie? :D
Tylko pytanie, czy dotyczy to tylko nowo powstałych stron? Co ze stronami, które mają już wklejoną reklamę i odnośnik hostingu? :)

Admin

  • Administrator
  • Fanik
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Fan-Strefa.pl
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwiecień 2012, 16:42:08 »
Jeśli nie wpłynie to na wygląd strony...czemu nie? :D
Tylko pytanie, czy dotyczy to tylko nowo powstałych stron? Co ze stronami, które mają już wklejoną reklamę i odnośnik hostingu? :)

Będzie trzeba ręcznie usunąć stare kody ;)

Shaverce

  • Gość
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwiecień 2012, 17:37:47 »
według mnie to bardzo dobry pomysł ;D
sama zapominam często o reklamach  ::)

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Kwiecień 2012, 19:06:12 »
Jestem za Adminie (:
Do you want more?


Bartel

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 770
  • Reputacja: 83
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Kukiczo.com
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Kwiecień 2012, 19:52:55 »
Jeśli nie będzie powtórki z blokowania WordPress i JavaScriptu to jestem za. Tylko... czy skrypt jest na tyle inteligenty że będzie wyświetlał się poprawnie? Martwię się o to, bo wiele stron na fan-strefie ma kiepsko napisane kody...

Admin

  • Administrator
  • Fanik
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Fan-Strefa.pl
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Kwiecień 2012, 22:41:03 »
Jeśli nie będzie powtórki z blokowania WordPress i JavaScriptu to jestem za. Tylko... czy skrypt jest na tyle inteligenty że będzie wyświetlał się poprawnie? Martwię się o to, bo wiele stron na fan-strefie ma kiepsko napisane kody...

Wiem o tym. Bardzo dużo osób nie ma w kodzie strony </body> przez co był problem z dodaniem do wszystkich stron kodu reklamy. Nasz nowy skrypt rozwiązuje jednak ten problem i jeśli nawet nie ma w kodzie tego znacznika to on i tak na końcu dodaje kod reklamy ;)

Bartel

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 770
  • Reputacja: 83
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Kukiczo.com
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Kwiecień 2012, 13:20:43 »
Jeśli nie będzie powtórki z blokowania WordPress i JavaScriptu to jestem za. Tylko... czy skrypt jest na tyle inteligenty że będzie wyświetlał się poprawnie? Martwię się o to, bo wiele stron na fan-strefie ma kiepsko napisane kody...

Wiem o tym. Bardzo dużo osób nie ma w kodzie strony </body> przez co był problem z dodaniem do wszystkich stron kodu reklamy. Nasz nowy skrypt rozwiązuje jednak ten problem i jeśli nawet nie ma w kodzie tego znacznika to on i tak na końcu dodaje kod reklamy ;)

A jak ktoś ma stopkę, która kończy się równo z końcem strony, znaczy jej tło się nie powiela itd. Wtedy napis o hostingu oddziela stopkę od końca strony? Dużo osób na fan-strefie stopek nie ma, bo ona już wymaga lepiej napisanego kodu, ale to też w jakimś stopniu by zaburzało wygląd.

Jestem za reklamą, co do tego nie ma wątpliwości, chociaż uważam że dla galerii dużo lepszym rozwiązaniem jest reklama w jednym miejscu bez możliwości wyłączenia, wyłączanie reklamy za każdym razem gdy wybierzesz jakąś fotkę byłoby strasznie uciążliwe... A co napisu o hostingu, to jak pisałem, obawiam się że zaburzy wygląd.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2012, 13:25:14 wysłana przez Bartel »

Kalleye

  • Gość
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Kwiecień 2012, 15:21:38 »
Co do reklamy to się zgadzam. Wielu osobom ułatwi to życie i nie będzie trzeba o niej pamiętać.

Jednak niepokoi mnie pomysł z automatycznym wklejaniem hosting:fan-strefa.pl. Bo domyślam się, że pewnie wstawiany byłby gdzieś na samym dole strony, co dla mnie jest nie w smak, bo zwykle robię jakąś stopkę, a jeśli link wstawicie mi pod nią to niestety będzie to wyglądało tak, jakbym nie umiała wstawić w dobrym miejscu linku :(
Poza tym nie zauważyłam zbytnio by na wielu stronach brakowało linku zwrotnego :) Większość osób ma nawyk go wstawiania, gdzieś tak połowa autorów zamawia szablony, a wykonawcy, czyli druga połowa pamiętają o nim :) Więc nad tym polecam się nad tym linkiem zastanowić.

Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Kwiecień 2012, 18:10:28 »
Co do reklamy to się zgadzam. Wielu osobom ułatwi to życie i nie będzie trzeba o niej pamiętać.

Jednak niepokoi mnie pomysł z automatycznym wklejaniem hosting:fan-strefa.pl. Bo domyślam się, że pewnie wstawiany byłby gdzieś na samym dole strony, co dla mnie jest nie w smak, bo zwykle robię jakąś stopkę, a jeśli link wstawicie mi pod nią to niestety będzie to wyglądało tak, jakbym nie umiała wstawić w dobrym miejscu linku :(
Poza tym nie zauważyłam zbytnio by na wielu stronach brakowało linku zwrotnego :) Większość osób ma nawyk go wstawiania, gdzieś tak połowa autorów zamawia szablony, a wykonawcy, czyli druga połowa pamiętają o nim :) Więc nad tym polecam się nad tym linkiem zastanowić.
Całkowicie popieram.

Admin

  • Administrator
  • Fanik
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Fan-Strefa.pl
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Kwiecień 2012, 20:58:31 »
Jeśli nie będzie powtórki z blokowania WordPress i JavaScriptu to jestem za. Tylko... czy skrypt jest na tyle inteligenty że będzie wyświetlał się poprawnie? Martwię się o to, bo wiele stron na fan-strefie ma kiepsko napisane kody...

Wiem o tym. Bardzo dużo osób nie ma w kodzie strony </body> przez co był problem z dodaniem do wszystkich stron kodu reklamy. Nasz nowy skrypt rozwiązuje jednak ten problem i jeśli nawet nie ma w kodzie tego znacznika to on i tak na końcu dodaje kod reklamy ;)

A jak ktoś ma stopkę, która kończy się równo z końcem strony, znaczy jej tło się nie powiela itd. Wtedy napis o hostingu oddziela stopkę od końca strony? Dużo osób na fan-strefie stopek nie ma, bo ona już wymaga lepiej napisanego kodu, ale to też w jakimś stopniu by zaburzało wygląd.

Jestem za reklamą, co do tego nie ma wątpliwości, chociaż uważam że dla galerii dużo lepszym rozwiązaniem jest reklama w jednym miejscu bez możliwości wyłączenia, wyłączanie reklamy za każdym razem gdy wybierzesz jakąś fotkę byłoby strasznie uciążliwe... A co napisu o hostingu, to jak pisałem, obawiam się że zaburzy wygląd.

No niestety, ale nie da się tak zrobić aby skrypt wykrywał jeszcze stopki. Nie widziałem jednak ostatnio na stronach użytkowników stopki (takiej jak mamy na fan-strefa.pl) więc pewnie są to jakieś pojedyncze przypadki. Można będzie wtedy do mnie napisać i ja wyłączę ten skrypt na stronie, która używa takiej stopki. Nie ma z tym problemu.

Co do reklamy to się zgadzam. Wielu osobom ułatwi to życie i nie będzie trzeba o niej pamiętać.

Jednak niepokoi mnie pomysł z automatycznym wklejaniem hosting:fan-strefa.pl. Bo domyślam się, że pewnie wstawiany byłby gdzieś na samym dole strony, co dla mnie jest nie w smak, bo zwykle robię jakąś stopkę, a jeśli link wstawicie mi pod nią to niestety będzie to wyglądało tak, jakbym nie umiała wstawić w dobrym miejscu linku :(
Poza tym nie zauważyłam zbytnio by na wielu stronach brakowało linku zwrotnego :) Większość osób ma nawyk go wstawiania, gdzieś tak połowa autorów zamawia szablony, a wykonawcy, czyli druga połowa pamiętają o nim :) Więc nad tym polecam się nad tym linkiem zastanowić.


Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić. Owszem, bardzo często użytkownicy mają na stronie głównej napis Host: Fan-Strefa.pl ale bardzo często nie jest ten napis podlinkowany, a jeżeli chodzi o galerie czy inne działy takie jak media czy style to tam już linków bardzo często nie ma.

Kalleye

  • Gość
Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Kwiecień 2012, 21:05:46 »
No w sumie tak o galeriach itp nie pomyślałam. Ale mówisz, że jak ładnie się poprosi to możesz wyłączyć ten link w stopce? Jak będę mieć zwrotny w ramce?

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Automatycznie doklejane reklamy
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Kwiecień 2012, 21:05:46 »