Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Instrukcje na animacje  (Przeczytany 7082 razy)

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Lipiec 2011, 22:42:51 »
Dzięki jednej z Twoich wskazówek, a mianowicie tej:
2. Otwieramy Photoshopa i klikamy na Plik>skrypty>wczytaj pliki do stosu>przeglądaj
udało mi się zrobić troszkę innym sposobem taką oto animację.
http://www.upload.fan-strefa.pl/x/296798a.gif
Jeżeli będziecie chcieli to dam instrukcje jak zrobić podobną.
Do you want more?


Aga

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 497
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Styczeń 2013, 10:32:17 »
jest wiele sposobów na robienie animacji. Ja chciałam Wam podać dwa z nich. Nie są one trudne,ja sama nauczyłam się w zaledwie 5 minut. Ok, pierwszy sposób jest z programem BS.Player Program możecie pobrać tutaj: http://bsplayer.en.softonic.com/download.

Pobrany instalujemy na komputerze. Następnie pobieramy jakiś film/teledysk z YouTube.
Np. poprzez stronę Zrzuta.eu, albo poprzez program save2pc light.
Otwieramy program i wchodzimy w Menu - Opcje - Preferencje, lub po p rostu nacisnąć  CTRL + P i tam gdzie mamy Folder Dla Zrzutów Ekranowych wybieramy sobie folder w którym chcemy zapisać zrzuty.
(Ja polecam pulpit, szybko i wygodnie ;D) I klikamy zamknij.
Następnie wybieramy sobie pobrany film. Film można wybrać naciskając po prostu literkę L. Gdy film już się włączył, cały czas naciskamy klawisz P, dosłownie co setną sekundy.  :D Oczywiście nie przez cały film, tylko przez wybrany moment. Właśnie zapisały nam się zrzuty. ;D
Potem otwieramy  albo PhotoScape,  albo Animation Shop. (Ja dam instrukcje do PhotoScape). Włączamy PS, u góry klikamy AniGif i wybieramy ten folder , gdzie  zapisaliśmy zrzuty (w moim przypadku jest to pulpit). Wszystkie zdjęcia przeciągamy na pasek gifu, i ustawiamy czas (ja polecam 9 setnych) :D, ustawiamy sobie wymiary i zapisujemy :P

mój efekt:



To teraz instrukcja na animacje lepszego efektu, ale za to bardziej pracochłonna. Do tego jednak potrzebny będzie program Windows Movie Maker,  jest on w każdym Windowsie typu XP, ale czy w innych - tego nie wiem.
Tak, więc. Otwieramy Windows Movie Maker. (Start - Wszystkie Programy)
Otwieramy film (Importuj obraz wideo [tą opcje macie po lewej stronie]).
Gdy film nam się załaduje wybieramy sobie na  wstęp obojętnie jaką klatkę. Gdy nam się ona pojawi w odtwarzaczu po prawej stronie klikamy na:

I zapisujemy zdjęcie najlepiej pod nazwą 001.
Potem klikamy  na to:

i ponownie na ten aparacik, by zapisać zdjęcie. Tym razem pod nazwą 002.
I tak dalej... Następnie otwieramy PhotoScape i tak jak w powyższej instrukcji tworzymy animację.
mój efekt:


Mam nadzieję,  że instrukcje się przydały :P
pozdro.

Polecam tą instrukcję i róbcie to w PhotoScape!
Mój efekt:

http://sylwiagrzeszczak.fan-strefa.pl/Gif.gif

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Styczeń 2013, 10:32:17 »