Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Stolarz - przeszłość czy przyszłość?  (Przeczytany 14476 razy)

Borewicz_incognito

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Stolarz - przeszłość czy przyszłość?
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Październik 2013, 08:56:42 »
Jak najbardziej aktualny zawód, szczególnie taki stolarz-rzemieślnik, produkujący meble na zamówienie. Rękodzieło nigdy nie upadnie a na dobre meble będą nabywcy. ;)

Viridiana

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 3
    • Zobacz profil
    • mój tumblr
Odp: Stolarz - przeszłość czy przyszłość?
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Październik 2013, 23:01:43 »
Oczywiście, że ma racje bytu, bo rękodzieła zawsze są w cenie i dość pożądane. Ale wiadomo, to nie jest zawód dla każdego. Pewno stolarki nauczy się każdy, ale jeśli chce zarabiać w miarę dobrze musi mieć trochę talentu (bo niestety, przeciętniacy są wypierani przez fabryki i masową produkcje bo nikt nie będzie takiego se rękodzieła skoro może taniej kupić mebel w IKEI który będzie w sumie podobnie wyglądać)
you smile at the hope they call despair

kiedyś sobie byłam Kalleye :P

Fanka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Stolarz - przeszłość czy przyszłość?
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Październik 2013, 10:05:29 »
Jednak nie porównywałabym mebli z IKEA do mebli wykonanych przez stolarza.Bo wiadomo,że meble dostarczane do sklepów są wykonywane przez W-ty które patrzą na ilość,a nie na jakość ich wykonania. Natomiast stolarzowi zależy na zdobyciu dobrej renomy,a tym samym na zdobywaniu coraz więcej klienteli,bo klient zadowolony poleca wykonawcę dalej.Ktoś wspomniał o wyjazdach za granicę,owszem ludzie uciekają z braku pracy w Polsce,ale jeśli ktoś myśli poważnie o swojej i rodzinie przyszłości,robi wszystko aby zacząć robić coś konkretnego u siebie w kraju,a nie uciekać i zasilać zachodnie rynki,którym i tak lepiej się powodzi niż Polsce.Stolarz to artystyczny fach,a jeśli ktoś ma do tego predyspozycje,chęci do pracy,lokal i forsę na zagospodarowanie go - to tylko zakasywać rękawy i działać. Nie każdy czasami dysponuje gotówką,dlatego bierze się kredyty,które motywują do wytężonej pracy,aby móc je spłacać.

bartekmalinowski

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Stolarz - przeszłość czy przyszłość?
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Luty 2016, 06:20:36 »
Dobry stolarz zawsze będzie miał dużo pracy. I co za tym idzie również dużo zarobi.

piotrmajecki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Stolarz - przeszłość czy przyszłość?
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Kwiecień 2016, 05:19:01 »
Mój kuzyn jest stolarzem, robi meble kuchenne i na brak pieniędzy nie narzeka. Także zawód jak każdy inny,

marrry26

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Stolarz - przeszłość czy przyszłość?
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Sierpień 2016, 23:56:10 »
W dzisiejszych czasach moim zdaniem taki zawód jest na wagę złota. W dobie gdy mamy dziesiątki ludzi po ogólniaku lub licencjacie po byle kierunku... Mój znajomy jest rozrywanym wręcz stolarzem, na brak klientów nie narzeka i robią naprawdę piękne meble, firma się kręci świetnie, a to znaczy, że tacy ludzi i firmy są potrzebne. Ja sama najczęściej robię meble na wymiar, bo dostaję to czego pragnę. Także w 100% myślę, że to świetny sposób na życie, a dla wielu również pasja, która daję fajne pieniądze. A ja tym czasem ide na zakupy typowe dla kobiet :D czas na nowe kolczyki ręcznie robione - polecam sprawdzić
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2018, 07:47:15 wysłana przez marrry26 »

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Stolarz - przeszłość czy przyszłość?
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Sierpień 2016, 23:56:10 »