Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Gry: Kiedyś i dziś  (Przeczytany 5666 razy)

Imagination

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: 5
    • Zobacz profil
Gry: Kiedyś i dziś
« dnia: 12 Listopad 2011, 12:26:16 »
Ostatnio dużo myślałem na temat gier i dyskutowałem o nich z kolegą i doszedłem do wniosku, który opiszę w dalszej części artykułu. Teraz na rynku są nowe gry (w większości zabijanki). Prawie codziennie pojawiają się nowsze i nowsze. Ceny też są odpowiednie. To prawda, nowe gry mają na prawdę świetną grafikę, ale czy to wystarczy?! Popatrzmy na historię gier. Cofnijmy się wstecz. Czy kiedyś te gry nie były lepsze? Owszem, może i mają gorszą grafikę od tych obecnych, ale zazwyczaj były dopięte na ostatni guzik i to na nich opiera się wszystko. Sądze, że nowe gry nie oddają tego co było kiedyś, wstecz. Przypomnijmy sobie Mario, Raymana, diamenty czy pixelowy, czarno-biały snake, Pac-Man... Można by wymieniać w nieskończoność. Te gry to historia i właśnie w nie gram, nie popieram tych nowych, bo po prostu brakuje im tego czegoś. Oczywiście, teraz jest CS, Minecraft, ale mnie to po prostu nie ciągnie. I wybieram zwykłe Mario. Wiem, że niektórzy teraz pomyślą, że mój artykuł jest bez sensu i nie potrzebnie się wysilałem bo to i tak nic nie da, ale chciałem się podzielić moimi poglądami. Popatrzmy tylko na młode pokolenie teraz i kiedyś. Dzisiejsze dzieci, młodzież jest agresywna, dużo w niej przemocy. Wolę nie myśleć o tym co będzie wkrótce. Nie mówię o wszystkich, bo zdarzają się wyjątki, ale... Co Wy na to?

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Gry: Kiedyś i dziś
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad 2011, 18:26:13 »
Popieram. Jednak wszystko idzie do przodu. Popatrz na show biznes, to samo, sam fakt ostatniego EMA 2011 - to już nie jest to co kiedyś. Ba, nawet Grammy nie ma takiej wartości jak kiedyś...
Ale wracając do głównego tematu - wydaje mi się, że pokolenia z roczników +2000 też za x lat będą wspominać te gry, które mu uważamy za "nowe", a  dla nich to właśnie będzie klasyk.
 Ja np. pamiętam (o i teraz widać jaka jestem stara) komputer amiga, na którym mieliśmy setki rożnych gierek czy też playstation 1,  które tata kupił mojemu bratu na gwiazdkę (nie wspominam już, że pamiętam nasz pierwszy komp z napisem "teraz możesz bezpiecznie wyłączyć komputer" i pewnie niektórzy tutaj nie wiedza o co kaman;)).
Myślę też, że dzisiejsze "dzieciaki" będą mieć za klasyka konsoli gier xboxa:)


Stary dobry Rayman... Jakby ktoś chciał to mam zemulowanego ryamana 1 z playstation na kompa;)) 
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Gry: Kiedyś i dziś
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad 2011, 19:26:47 »
Skye, też miałem komputer z "teraz możesz bezpiecznie wyłączyć komputer" :) Co do gier, bardzo chętnie powracam do tych starych bo większość klasyków jest teraz odnawiana i nawet gdy, które były kiedyś dostępne tylko na PlayStation teraz bez problemu możesz odpalić na kompie. Do tej pory mam na laptopie starego Mario (jeszcze wersję z pegasus'a) :)
Do you want more?


Kalleye

  • Gość
Odp: Gry: Kiedyś i dziś
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopad 2011, 21:33:09 »
Cóż... jestem młodsza od przedmówców, a na swoim kompie miałam nawet DOSa i do tamtych gier mam największy sentyment. Mam nawet kilka 'oryginałów' na dyskietkach, które ledwo zipią już. Oczywiście gram też w nówki, ale jestem nastawiona na fabułę, a grafika jest przy okazji ;-)


PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Gry: Kiedyś i dziś
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopad 2011, 22:00:57 »
Jeżeli chodzi o moje nastawienie do gier, to liczy się fabuła i coś co sprawia, że muszę pogłówkować.  Lubię gry logiczne, ale nie pogardzę tez przygodowymi typu Silent Hill czy Resident Evil :)
Do you want more?


Kalleye

  • Gość
Odp: Gry: Kiedyś i dziś
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2011, 22:48:00 »
Ja (tak aby za bardzo z tematu nie schodzic) zauwazylam, ze nowe gry maja zanizony poziom trudnosci. Z wieloma starymi chociazby lamiglowkami nie umiem sobie szybko poradzic i musze sie natrudzic. A nowe nie dosc, ze proste to jeszcze jak zadlugo nie bede dzialac to mi system podpowie -.- . Albo taka seria Tomb Rider tzw. klasyczne czesci, szczegolnie pierwsza sa o wiele trudniejsze niz te nowe, ostatnio wydane czesci.

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Gry: Kiedyś i dziś
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2011, 22:48:00 »