Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: kasiaaa_88  (Przeczytany 2231 razy)

kasiaaa_88

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
kasiaaa_88
« dnia: 04 Styczeń 2012, 17:12:40 »
Witam :)

Myśle, że tak jak większość osób tutaj, chciałabym poznać opinie o swoich pracach, dowiedzieć się co powinnam poprawić, z czego zrezygnować.... Chciałabym zaznaczyć, że dopiero zaczynam przygodę z grafiką, wcześniej jedynie poprawiałam zdjęcia czy robiłam jakieś niewielkie ozdoby...

Mam nadzieje, że będziecie życzliwi i dzięki Waszej pomocy uda mi się osiągnąć choć przyzwoity poziom :)

Póki co jedna z moich prac : http://www.upload.fan-strefa.pl/?di=91W5MC (wrzucam samo logo, bo póki co tylko to zrobiłam)

ilegaaal

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 556
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • TwilightFans.pl
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Styczeń 2012, 22:09:43 »
Jak na początek, jest dobrze - i widać, że zaczynasz. Wprowadziłabym takie zmiany w nagłówku:
1. Czcionki - pokombinowałabym z nimi. Pozmieniałabym czcionkę w menu i ją powiększyła - tamtas czcionka jest bardzo popularna, przynajmniej tak mi się wydaje. Wprowadziłabym cienie zewnętrzne oraz inne kolory. Na początku, ktoś mi polecił świetną stronę z kolorami http://kuler.adobe.com/#themes/rating?time=30.
2. Tak samo z ramkami. Dodałabym ich cienie (zewnętrzne, wewnętrzne, może jakaś płaskorzeźba).
3. Akcja na zdjęciach - na DeviantArcie jest ich od groma! Polecam poświęcić kilka minut i znaleźć kilka ulubionych.
4. Czarno-białe zdjęcie po prawej wygląda bardzo fajnie. Tylko te czarne kropki? Nie bardzo rozumiem ich sens. Wydaje mi się, że byłoby lepiej bez nich :)
5. Odnośniki itp. - wydaje mi się, że lepiej byłoby zrobić oddzielne miejsce i poukładać je w rządku, kwadracie - cokolwiek.

Cóż, wydaje mi się, że potem byłoby już lepiej. Mam nadzieję, że osoby bardziej doświadczone dadzą Ci więcej rad (ewentualnie mnie poprawią). Tymczasem, życzę weny :)
 

TwilightFans.pl - od trzech lat, codziennie z Wami!

kasiaaa_88

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2012, 14:23:09 »
Moja kolejna praca : http://www.upload.fan-strefa.pl/?di=NEE7XR

Nadal nie jest to jakieś świetne dzieło, ale mam nadzieje, że jest widoczna jakaś poprawa w tym co robię...  Tak więc czekam na opinie...

Nadie.

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 807
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2012, 21:56:43 »
Trochę tego będzie :D
- czcionki: w nawigacji jak dla mnie Liza zupełnie nie pasuje, radziłabym Ci dać już to Museo, albo nawet Arial Narrow. Nie podoba mi się efekt tych czcionek, zwłaszcza tej na samej górze. Pokombinowałabym jeszcze z kolorystyką ych czcionek. W menu np. białe w ciemnym cieniem.
- kolorystka: ogólnie wszystko jest praktycznie w jednym kolorze, gdzieniegdzie przyciemnione i rozjaśnione. Nie pasują mi te kolory do całości.
- zdjęcia: akcja/psd czy co to jest sprawiło, że zdjęcie jest strasznie ciemne co w ogóle nie pasuje nawet do tła.
- ramki: w nawigacji wydaje mi się, że jest tylko pattern.. :o także radziłabym Ci poćwiczyć z psd'ów Kamila lub innych użytkowników forum.

No i miałam coś napisać, ale zapomniałam co. jak mi się przypomni to edytuję wpis. ;p

SpicerLady

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2012, 15:55:41 »
Trochę tego będzie :D
- czcionki: w nawigacji jak dla mnie Liza zupełnie nie pasuje, radziłabym Ci dać już to Museo, albo nawet Arial Narrow. Nie podoba mi się efekt tych czcionek, zwłaszcza tej na samej górze. Pokombinowałabym jeszcze z kolorystyką ych czcionek. W menu np. białe w ciemnym cieniem.
- kolorystka: ogólnie wszystko jest praktycznie w jednym kolorze, gdzieniegdzie przyciemnione i rozjaśnione. Nie pasują mi te kolory do całości.
- zdjęcia: akcja/psd czy co to jest sprawiło, że zdjęcie jest strasznie ciemne co w ogóle nie pasuje nawet do tła.
- ramki: w nawigacji wydaje mi się, że jest tylko pattern.. :o także radziłabym Ci poćwiczyć z psd'ów Kamila lub innych użytkowników forum.

No i miałam coś napisać, ale zapomniałam co. jak mi się przypomni to edytuję wpis. ;p

popieram i widzę znaczną poprawę < 3

ilegaaal

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 556
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • TwilightFans.pl
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Styczeń 2012, 22:18:56 »
Trochę tego będzie :D
- czcionki: w nawigacji jak dla mnie Liza zupełnie nie pasuje, radziłabym Ci dać już to Museo, albo nawet Arial Narrow. Nie podoba mi się efekt tych czcionek, zwłaszcza tej na samej górze. Pokombinowałabym jeszcze z kolorystyką ych czcionek. W menu np. białe w ciemnym cieniem.
- kolorystka: ogólnie wszystko jest praktycznie w jednym kolorze, gdzieniegdzie przyciemnione i rozjaśnione. Nie pasują mi te kolory do całości.
- zdjęcia: akcja/psd czy co to jest sprawiło, że zdjęcie jest strasznie ciemne co w ogóle nie pasuje nawet do tła.
- ramki: w nawigacji wydaje mi się, że jest tylko pattern.. :o także radziłabym Ci poćwiczyć z psd'ów Kamila lub innych użytkowników forum.

No i miałam coś napisać, ale zapomniałam co. jak mi się przypomni to edytuję wpis. ;p

Ja bym zrobiła jeszcze coś z cieniami... ;) ale jest o WIELE lepiej niż poprzednio. Weny życzę ;)
 

TwilightFans.pl - od trzech lat, codziennie z Wami!

Cassie.

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2012, 14:29:27 »
Moja kolejna praca : http://www.upload.fan-strefa.pl/?di=NEE7XR

Nadal nie jest to jakieś świetne dzieło, ale mam nadzieje, że jest widoczna jakaś poprawa w tym co robię...  Tak więc czekam na opinie...

jest ok, ale zmieniłabym czcionkę.
Stelena ♥ Delena ♥

kasiaaa_88

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń 2012, 14:40:31 »
No to czas na kolejną pracę :) Jestem z niej w miarę zadowolona, choć nie do końca jestem przekonana do prawej strony....




Kalleye

  • Gość
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Styczeń 2012, 14:47:00 »
Napis Pixie Lott out i to miejsce na zdjęcia z galerii dałabym bliżej wspomnianego napisu.

SpicerLady

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2012, 16:12:20 »
Napis Pixie Lott out i to miejsce na zdjęcia z galerii dałabym bliżej wspomnianego napisu.
Aha. Ale widzę dużą poprawę : )

kasiaaa_88

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Luty 2012, 12:07:00 »
Kolejna praca : http://imageshack.us/f/217/chp.png/

Nie wiem czy zrobiłam jakiś krok do przodu w tym wszystkim, ale to już pozostawiam Waszej ocenie...

Dziękuje również za wszystkie dotychczasowe rady :)

Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Luty 2012, 12:36:23 »
Zaczęte bardzo fajnie. Menu musisz zmienić, bo jest kompletnie oderwane od całości (kolorystycznie) i może zrób tam wszystkie napisy w całości CapsLockiem. Te ramki z boku wyglądają na robione "na szybko" i psują pracę. Spróbuj ich nazwy zrobić jakąś ciekawszą czcionką i trochę je pomniejszyć :)

Drew

  • Gość
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Luty 2012, 14:39:39 »
Zaczęte bardzo fajnie. Menu musisz zmienić, bo jest kompletnie oderwane od całości (kolorystycznie) i może zrób tam wszystkie napisy w całości CapsLockiem. Te ramki z boku wyglądają na robione "na szybko" i psują pracę. Spróbuj ich nazwy zrobić jakąś ciekawszą czcionką i trochę je pomniejszyć :)

Rickey

  • Gość
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Luty 2012, 23:23:17 »
Zaczęte bardzo fajnie. Menu musisz zmienić, bo jest kompletnie oderwane od całości (kolorystycznie) i może zrób tam wszystkie napisy w całości CapsLockiem. Te ramki z boku wyglądają na robione "na szybko" i psują pracę. Spróbuj ich nazwy zrobić jakąś ciekawszą czcionką i trochę je pomniejszyć :)

wysliłeś/aś się ;/

Kailee

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 3
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Luty 2012, 23:34:37 »
Zaczęte bardzo fajnie. Menu musisz zmienić, bo jest kompletnie oderwane od całości (kolorystycznie) i może zrób tam wszystkie napisy w całości CapsLockiem. Te ramki z boku wyglądają na robione "na szybko" i psują pracę. Spróbuj ich nazwy zrobić jakąś ciekawszą czcionką i trochę je pomniejszyć :)

wysliłeś/aś się ;/

A co miał Drew innego pisać, jeżeli to samo miał na myśli? Twoja wypowiedź nie ma jakiegkolwiek związku z wątkiem, więc nie wiem po co ta głupia wypowiedź. Chyba tylko po to aby wszcząć niepotrzebną kłótnię. Wyraziłabyś się na temat pracy.

No to teraz zmierzam do sedna wypowiedzi. Nie obserwowałam twoich poprzednich prac więc nie wiem, czy są postępy - pozostawiam to osobom które obserwowały ten temat. Całość jak najbardziej pozytywna, nie podobają mi się czcionki i ich efekty - tyle ode mnie. Weny życzę! :-)

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: kasiaaa_88
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Luty 2012, 23:34:37 »