Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Czy kupowanie płyt to archaizm?  (Przeczytany 3989 razy)

LiskaLiz

  • Gość
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Styczeń 2013, 03:38:36 »
rozumiem, że większość ściąga płyty przez torrenty, chomikuj i inne tego typu portali ale posiadanie płyty to tak powiem satysfakcja. Ja osobiście kupuję płyty, może i nie wydaję 100-200 zł miesięcznie na nie ale na jedną mogę sobie pozwolić. Płyty są różne: drogie i tanie. Tak jak wspomniała  Zuzolinda: "Zagraniczna płyta. Polska cena". Większość płyt jest objęte tą akcją i nie tylko te stare. Sama kupiłam nową płytę artystki za 39 zł więc przepraszam ale szału nie ma. Wolę mieć ją na prawdę niż ściągnąć z neta bo i tak znając życie całej płyty nie wgracie na tel, mp3. Dodatkowo za iTunes też się płaci a pojedynczych piosenek się nie opłaca kupować, no nie? :)

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń 2013, 16:04:14 »
Fajnie, że ktoś wpadł na pomysł założyć taki temat :) To i ja się wypowiem xD

Ja płyty (w postaci fizycznej) kupuje od kilku lat. Wszystko przez to, że uwielbiam twórczość Britney Spears i zachciało mi się mieć jej wszystkie albumy, później single i DVD. skończyło się na tym, że mam ich kilkadziesiąt (samej Britney). Ale nie tylko ze względu na ten jeden powód często sięgam po zakup CD. Tak jak ktoś wspomniał, wolę kupić płytę bo gdy zepsuje mi się komp/laptop to zawsze mam w zapasie płytkę z ulubionymi piosenkami artysty. Po za tym uwielbiam trzymać w ręku nowiutkie pudełko z płytką i do tego wkładka w postaci tekstów piosenek bądź książeczki ze zdjęciami. Wiem, że teraz kupując na iTunes też często oferowane są te dodatki w postaci cyfrowej książeczki - ale to nie to samo co mieć taką fizyczną. Jednakże często trafiam na problem związany z tym, że artyści wydają albumy lub tzw. EP tylko w postaci cyfrowej. Wiem, że to wychodzi taniej przy postprodukcji ale ja wolałbym fizyczne CD. Często ściągam sobie płyty z innego kraju. Często robię zakup na ebay'u, czasami z oficjalnych sklepów artystów (np. USA) i zdaje sobie sprawę z tego że za tym idą dodatkowe koszta w postaci wysyłki do Polski ale nie mogę się powstrzymać i kupuje. Co prawda, mam jak każdy tu nielegalne utwory na kompie, ale co mam zrobić gdy nie mam innego sposobu aby je zdobyć na krążku? Gdyby wyszły na CD to kupiłbym nawet ze względu na jeden kawałek za którym szaleje. Ostatnio kupiłem sobie płytę zespołu Cobra Starship. Płyty ich nie są wydawane w Polsce więc byłem zmuszony ściągnąć cały album aż zza oceanu.
Do you want more?


Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Luty 2013, 21:22:44 »
Wszystko spoko, ale jakbym chciał kupić wszystkie płyty, których słucham to mieszkałbym pod mostem hahaha ! Prawda jest taka, że w PL ludzi na to nie stać dlatego kupuję tylko płyty tych artystów, którymi naprawdę się jaram.
Dokładnie. Znów muszę się powołać na zachodnią granicę, gdzie jest kryzys itd., ale tam mimo wszystko stać ich na zakup płyty czy singla.
Chociaż i u  nas czasem jakieś fajne promocje są. Wczoraj kupiłam sobie w empiku Steve'a Aoki'ego za jedyną dychę:)
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Fanka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Luty 2013, 12:16:13 »
Dyskusja rozwinęła się w szalonym tempie i o to chodziło, jednym słowem jednak kupowanie płyt nie jest archaizmem. I bardzo dobrze.Tak jak wspomniano wyżej, płyty bywają w różnych cenach. A jeśli ma się ulubionego artystę, to pieniądze czasami nie liczą się.Nieraz przechodzę koło Empików i mimo wszystko bywają tam tłumy młodzieży, czyli nie wszyscy ściągają kawałki z Internetu.  ;) Ja owszem słucham sobie, ale nie przegrywam.Pozdrawiam i do usłyszenia. :)

Dext

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 13
    • Zobacz profil
    • UBRITNEYs.PL
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Luty 2013, 13:23:46 »
Nic nie zastapi plyty a do iTunes nie potrafie sie przekonac. Ja kupuje na Fan.pl maja wszystkie albumy ktore sciagaja zza granicy i w dobruch cenach.

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Luty 2013, 14:20:43 »
Ja kupuje na Fan.pl maja wszystkie albumy ktore sciagaja zza granicy i w dobruch cenach.
Ja też tam kiedyś robiłem zakupy, ale zauważyłem że często mają zawyżone ceny albumów, które w polskich sklepach dostaniesz taniej. Często zamawiałem na Merlin.pl, no a Empik to wiadomo - niby fajne przeceny, ale czasami trzeba długo czekać aż wypatrywana płyta będzie tańsza.
Do you want more?


Lea

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
    • Christina-Aguilera-Xtina.com
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Luty 2013, 20:54:03 »
jeśli jakaś płyta mnie zainteresuje to staram się ją kupić (zazwyczaj na allegro), ale nie ukrywam, że zdarza mi się też ściągnąć z neta poszczególne piosenki... ale jako fanka christiny, wszystkie jej płyty i single mam oryginale  ;)

Milady

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Luty 2013, 14:54:50 »
Nie uwazam zeby kupowanie plyt bylo archaizmem, muzyka z sieci to jednak nie to samo, chociaz mialam faze, ze sciagalam sobie z amazon ma mp3 muzyke, ale w sumie tylko dlatego bo od siostry dostalam w prezencie kupon z paysafe, normalnie wybieram jednyk normalne plyty mam u siebie juz niezla kolekcje

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Marzec 2013, 22:09:17 »
Nic nie zastapi plyty a do iTunes nie potrafie sie przekonac. Ja kupuje na Fan.pl maja wszystkie albumy ktore sciagaja zza granicy i w dobruch cenach.
Polityka iTunes dla mnie jest troszkę bezsensu. Nie wiem jak z muzyką, bo tam nie zaglądam, zazwyczja sięgam po gry, ale  np. cena aplikacji w dolarach 0,99$ a nasz kraj jest (jak ja to mówię) w "strefie euro AppStore" i płacimy za to samo... 0,99 euro. Nie trzeba być specem, by widzieć, że kurs tych dwóch walut jest zupełnie inny. Uważam to za jawną niesprawiedliwość.

Co do wątku ogólnego - wydaje mi się też, że gdyby w Polsce karano bardziej za nielegalne ściąganie plików to by więcej ludzi kupowało płyty.
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

V

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1009
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
    • little mix polska
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Marzec 2013, 14:06:29 »
Co do wątku ogólnego - wydaje mi się też, że gdyby w Polsce karano bardziej za nielegalne ściąganie plików to by więcej ludzi kupowało płyty.

Moim zdaniem to by nic nie dało. Ludziom nagle nie wzrosną pensje, aby pozwolić sobie na tyle plików. Znaczy, pozwolić sobie mogą, ale kwestia tego, czy warto. Każdy widzi, co się w Polsce dzieje - pensje stoją, ceny wzrastają. Gdyby nie piractwo bylibyśmy do tyłu nawet z muzyką, filmami, grami.

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Marzec 2013, 16:21:33 »
Co do wątku ogólnego - wydaje mi się też, że gdyby w Polsce karano bardziej za nielegalne ściąganie plików to by więcej ludzi kupowało płyty.

Moim zdaniem to by nic nie dało. Ludziom nagle nie wzrosną pensje, aby pozwolić sobie na tyle plików. Znaczy, pozwolić sobie mogą, ale kwestia tego, czy warto. Każdy widzi, co się w Polsce dzieje - pensje stoją, ceny wzrastają. Gdyby nie piractwo bylibyśmy do tyłu nawet z muzyką, filmami, grami.
Ja myślę, że dałoby w jakimś małym stopniu.
Ale czynników jest wiele, sami wymieniliśmy już sporo:) W gruncie rzeczy najważniejszy to (jak mówi V.) zarobki. Ale z drugiej strony zastanawiam się czy gdybym zarabiała zamiast mojej skromnej pensyjki z 2,3 tysiące to kupowałabym wszystkie płyty oryginalne? Chyba nie. wydaje mi się, że ludzie (nie mówię, że wszyscy) nie są jakoś nakierowani, wyedukowani na kupowanie płyt. Po prostu to zbyteczny wydatek.
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

celeBRYTA

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Britney Spears
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Marzec 2013, 16:35:12 »
Ja mam 34 płyty i nie narzekam. Zawsze można kupować na allegro są po 10zł ;)

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Marzec 2013, 16:51:01 »
Ja mam 34 płyty i nie narzekam. Zawsze można kupować na allegro są po 10zł ;)
dla chcącego nic trudnego:D
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Fanka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Kwiecień 2013, 09:11:14 »
No oczywiście, że nas nie stać na kupno wszystkich płyt,a przynajmniej nie każdego. Zresztą człowiek nad tym by nie zapanował. Kupowanie takich rzeczy również oprócz hobby,może wciąnąć.I zanim byśmy się obejrzeli bylibyśmy bez grosza. ;) .Ale mi w sumie chodzi ogólnie o trend, czy kupowanie płyt jest wogóle jeszcze w modzie,? ale widzę, że tak. Dzięki za ciekawą dyskusję! Pozdrawiam.

Boy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwiecień 2013, 09:25:58 »
Od dawna zbieram się do kupna debiutanckiej płyty mojej ukochanej Steffi, ale na allegro są jedynie, że tak powiem "brandowane", ze zmienioną tracklistą. Chciałbym oryginał, ale do tej pory jeszcze nie spotkałem. Jej dwa inne albumy widziałem ostatnio na allegro, ale każdy kosztował 100 zł, więc za taki interes podziękuję xD

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwiecień 2013, 09:25:58 »