Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Zmiana adresu URL wordpressa  (Przeczytany 1627 razy)

Kaśka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Zmiana adresu URL wordpressa
« dnia: 30 Marzec 2015, 19:04:11 »
Mam następujący problem - chciałam, żeby na stronie głównej, po wejściu wyświetlały się posty z danej kategorii.
Eksperymentując (w tych dwóch polach z adresem) w Ustawieniach > Ogólne zmieniłam adres na www.xxx.pl/?cat=6 i teraz na stronie pokazuje się sam szkielety, nie czyta stylów, wyświetla się sam tekst.
Po zalogowaniu się pokazuje mi się ta sama strona, zamiast strony admina i nie mogę dokonać żadnych zmian!
Edytowałam plik config i functions http://www.wordpress-polska.pl/popularne-problemy/zmiana-adresu-url-wordpressa/ ale wtedy strona w ogóle się nie wyświetla - jest błąd.
Czy wie ktoś jak to zmienić? Najgorsze to, że to nie moja strona, miałam tylko pomóc...  ::)

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Zmiana adresu URL wordpressa
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2015, 20:47:23 »
Jeśli możesz się zalogować do kokpitu Administratora, to wejdź w ustawienia i koniecznie zmień na adres strony głównej tak jak było. Tam nie wolno ruszać ustawień bo właśnie takie będą problemy.

A co do tego, aby na stronie głównej pojawiały się TYLKO wpisy z danej kategorii to należy dokonać edycji w ustawieniach szablonu.
W pliku index.php możesz zrobić tak:
Rozpoczynasz loop kodem:
        <?php if (have_posts()) :  query_posts(&#39;posts_per_page=3&cat=3&#39;); ?>
<?php while(have_posts()): the_post(); ?>
Gdzie część "per_page=3" odpowiada za ilość wpisów na stronie głównej zaś "cat=3" to numer kategorii która ma być wyświetlana.
No i standardowo loop zamykasz kodem:
<?php endwhile; ?>
        <?php endif; ?>
Tylko pamiętaj, że między tym trzeba też wrzucić kod odpowiadający za tytuły postów, treść itp.
Do you want more?


Kaśka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana adresu URL wordpressa
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec 2015, 14:14:39 »
Dzięki za odpowiedź!

Właśnie problem w tym, że niby jest okno logowania do wpadmina, ale przekierowuje mnie na stronę główną, czyli widzę szkielet strony ale głownej i nie mogę dokonać żadnych zmian.

Nie widzę w ogóle panelu admina i dlatego grzebałam w plikach wp przez FTP ale nic to nie daje.

Edit: ok, jakoś to naprawiłam, jestem z siebie dumna haha
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2015, 16:33:51 wysłana przez Kaśka »

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Zmiana adresu URL wordpressa
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marzec 2015, 17:18:38 »
To fajnie. Napisz o tym jak sobie poradziłaś to może komuś to się przyda :)
Do you want more?


Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Zmiana adresu URL wordpressa
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marzec 2015, 17:18:38 »