Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Lady Gaga - Born This Way  (Przeczytany 2299 razy)

Immortal

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 536
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
    • Ewa Farna Fansite
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Maj 2011, 23:17:00 »
Zauważyliście ze bardzo dużo ludzi krytykuję tą płytę chodzi mi o ludzi "medialnych" czy jak im tam?

Tu ktoś się maga rozpisał o niej:

Dzisiejsze popołudnie spędzam na leżąco. Cóż trzeba bardziej dbać o kręgosłup a przede wszystkim ćwiczyć. Jako, że plecki bolą a do a politykę od pewnego czasu mam tam gdzie kończą się plecy, postanowiłem z dobrym i subiektywnym nastawieniem znaleźć coś dobrego w dwóch płytach, które pojawiły się w ostatnich dniach. Przesłuchuję zatem kilkukrotnie „Born This Way” Lady GaGa i „7 pokus głównych” Dody.
Do GaGi podszedłem naprawdę z zaciekawieniem. Pomyślałem sobie, że skoro miliony ludzi się zachwycają a ja nie, to być może kwestia mojego złego nastawienia, że w Gadzie widzę głównie śmiesznie prymitywne kreacje a pomijam jej talent. Płyta zaczyna się od „Marry…” Od początku złości mnie pogłos na wokalu ale niech tam. Po chwili wchodzą klawisze pracujące tak jak we wszystkich poprzednich utworach, a następnie pojawia się refren z powielonym wokalem, jak zawsze u Gagi. Pierwsza piosenka i na razie zupełnie nic ciekawego. Kolejne „Born this way” zacznające się jak stara Madonna i jadące starą Madonna do końca. Dokładnie tak samo przewidywalny układ kompozycji jak poprzednia, zero smaczków, szablonowa aranżacja. Kolejny „Goverman” zaczyna się ciekawiej, brzmieniami z Enigmy połączonymi ze śpiewem operowym i elementami klawiszy ze „Slow” Kylie Minogue. Zawsze chociaż trochę inaczej brzmi niż dwa pierwsze numery ale po chwili wchodzi niemiecki elektro-pop i staje się nudno. Następnie pojawia się „Judas” czyli „Bad Romance’ z nową melodią. No cóż pomysł był dobry, tylko trochę się zgrał. No i wreszcie „Americano” całkiem fajny pastisz gdyby nie dramatycznie brzmiąca stopa i bzyty elektroniczne znane z poprzednich czterech piosenek, ale śpiewa po hiszpańsku. O, a tu nowa wersja pierwszej piosenki z płyty czyli „Hair” i znowu ten nieznośny pseudo elektryzujący refren znany z poprzednich płyt. Nie bez powodu kolejna piosenka to „Schesise” czyli gówno po niemiecku. W końcu cała płyta to połączenie niemieckiego i szwedzkiego popu końca lat 90-tych. Ósma piosenka na płycie to „Bloody M”, dokładnie to samo brzmienie klawiszów i nieznośnego refrenu, znowu wzorowaną na Madonnie z lat osiemdziesiątych. Powoli zaczynam się nudzić koszmarnie. „Bad Kids” zapowiadało się przez trzysekundę na odskocznię od prostackich powtórzeń, niestety już jest jak było. „Higway” i kolejna wersja „Bad Romance”, ale parę razy rytm się zakręcił, więc ciekawiej, brzmienie jednak ciągle to samo i kolejny refren do składanki pod tytułem rżnę szablonem podkłady niczym Dieter Bolen z Modern Talking. Już jedenasta piosenka a ja dzielnie się trzymam. O Chylińska chyba będzie, nie jednak nie podkład jedzie ten sam, nawet bas tak samo chodzi bzym, bzym, bzym, o ale co słyszę trochę inny refren i nie ma powielonego wokalu. Chwali się, troszkę inaczej, czyli nuda mija. Dobrze nastawiony zaczynam słuchać „Electic”. Jest gitara i to prawdziwa o i zaczyna się” Voyage Voyage” Desireles, nie jest trochę zmian bo wracają te same klawisze ale dzieki Bogu głos brzmi nieco inaczej, nie jak wiązka drutu. Trzynasta piosenka zaczyna się jak country wykonaniu Shani Twain, ale zaraz wchodzi perkusja z I love rock’n roll z Joan Jet, ale w refrenie już tylko Shania Twain. „The Edge” wraca do starego klimatu i schematu z pierwszych dziesięciu piosenek ale wkrada się refren z The Name ofd Love U2 tylko w wersji cover z nad Renu. I, i koniec płyty. Gdyby Gaga nie zapowiadała skromnie tej płyty jako „Master Piece”, przymknąłbym oko. Niestety nie pozostaje mi nic innego niż zaproponowanie zamiany piosenki tytułowej „Born Thos Way” na utwór numer siedem.

EWA-FARNA.NET - Twoje najlepsze źródło informacji poświęcone  Ewie

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Maj 2011, 23:43:44 »
No patrz wrzuciłeś tylko recenzję Gagi ( z którą się zresztą nie zgadzam) a gdzie recenzja królowej dody ?

Immortal

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 536
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
    • Ewa Farna Fansite
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Czerwiec 2011, 00:12:09 »
Bozzze chodzi o dużo już takich recenzji ale zresztą sami zobaczcie ze Gaga nie podbija już list przebojów ak jak kiedyś ale mniejsza o to ;p ważne, że fanom się podoba bo Gaga śpiewa chyba przede wszystkim dla nich  ;) dużo zrobiła tak w krótkim czasie

Choć ja jak mówiłem uważam, że troszkę robi się to nudne bo zawsze wiadomo ze coś zrobi dziwnego....

Co do płyty mnie podoba się tak:

12 Electric Chapel, 01 Marry The Night, 04 Judas, 05 Americano, 06 Hair

EWA-FARNA.NET - Twoje najlepsze źródło informacji poświęcone  Ewie

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Czerwiec 2011, 12:17:31 »
jak nie podbija list przebojów ?  4 single w pierwszej 10  + 1,108,000  po tygodniu sprzedaży to osiągniecie raczej prawda ?

Immortal

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 536
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
    • Ewa Farna Fansite
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Czerwiec 2011, 14:49:06 »
nom ale kiedyś była ciągle 1 taka "królowa", a teraz tak nie jest co do płyty jeśli sprzedaje się ją tak tanio w necie to proszę cię : P

EWA-FARNA.NET - Twoje najlepsze źródło informacji poświęcone  Ewie

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Czerwiec 2011, 14:50:35 »
no wiesz wojna itunes i amazon to juz nie jest wina gagi

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Czerwiec 2011, 16:20:13 »
Ja nie mam pojęcia dlaczego "Born This Way" porównują do utworów Madonny. Ja tam nigdzie Madonny nie słyszę :/ Co do płyty - po kilku przesłuchaniach uważam, że album jest istnym majstersztykiem i każda piosenka ma coś w sobie, nawet gdy ktoś nazywa melodię zerżniętą ścieżką dźwiękową z utworu innego artysty. Nawet bonusowe tracki mają pewne przesłanie i idealnie pasują do całości albumu.
Do you want more?


Immortal

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 536
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
    • Ewa Farna Fansite
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Czerwiec 2011, 23:53:20 »
no i najważniejsze ze wam "fanom" się podoba mnie gaga ostatnio nie kreci więc może i stad taka opinia o tej płycie

EWA-FARNA.NET - Twoje najlepsze źródło informacji poświęcone  Ewie

M

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1405
  • Reputacja: 70
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Florence
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Czerwiec 2011, 16:25:02 »
Sprzedawanie płyty za kilka dolarów to kolejny chwyt marketingowy, tak samo jak współpraca z Góglem i FarmVille. ;p już się sprzedało ponad 1,1 mln
I'm on Tumblr: 911notinservice.tumblr.com

Niulinka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 2
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Czerwiec 2011, 17:07:46 »
Dostałam tę płytę, wersję Deluxe i przesłuchałam ją z... babcią, która stwierdziła, że to bardzo fajna płyta. Nie szkoda tych 75 złotych.
Krytycy krytykują każdą płytę, film, książkę, od tego są.
Aha, i są w tym obiektywni -.-

Kalleye

  • Gość
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Czerwiec 2011, 18:11:51 »
no i najważniejsze ze wam "fanom" się podoba mnie gaga ostatnio nie kreci więc może i stad taka opinia o tej płycie

Wydaje mi się że cudzysłów zbędny.
Ah i zarzucasz nam, że jesteśmy chamscy, nie dojrzali itp jeśli idzie o naszą krytykę i komentarze względem Dody, a sam z tego co widzę jesteś nie lepszy -.-

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Czerwiec 2011, 18:14:07 »
Sprzedawanie płyty za kilka dolarów to kolejny chwyt marketingowy, tak samo jak współpraca z Góglem i FarmVille. ;p już się sprzedało ponad 1,1 mln

Tak na prawdę każda gwiazda mogła to zrobić tylko trzeba mieć coś w bańce więc moim zdaniem nie ma co się jej czepiać że sprzedano tyle bo cos tam cos tam xD

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Czerwiec 2011, 20:51:00 »
Ten chwyt ze sprzedażą płyty w cenie 0.99 $ był genialny a reklama z Google to coś wspaniałego - bo nie widziałem jeszcze do tej pory spotu reklamowego gdzie gwiazda promuje zarówno produkt jak i swoich fanów xD
Do you want more?


Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Czerwiec 2011, 00:20:03 »
na tym polega biznes. lepiej spuścić z ceny ale być zapamiętanym przez wszystkich fanów jako dobroduszna kobieta stawiająca swoich fanów ponad wszystko.  Ale pomysł ok, podobało mi się. Tak samo jak reklama google chrome - rewelka:)
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Czerwiec 2011, 11:36:41 »
Moim zdaniem to był dobry pomysł bo nie każdego stać żeby wydać 70 zł na płytę ;(

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Lady Gaga - Born This Way
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Czerwiec 2011, 11:36:41 »