Nasze zainteresowania > Dyskusja ogólna

Teza do prezentacji maturalnej

(1/2) > >>

Mikaela:
Siedzę,siedzę,siedzę i nic nie mogę.. może ktoś z was wie jak sformułowac tezę maturalną? Mój temat to : Nieśmiertelni kochankowie w literaturze. Omów zagadnienie na wybranych przykładach.

Chciałam zrobic coś w stylu:

--- Cytuj --- Miłosc jako jedyne uczucie,które sprawia,że możemy stac się nieśmiertelni.
--- Koniec cytatu ---

Ale mam wrażenie,że to masło maślane.

V:

--- Cytat: Mikaela w 23 Luty 2012, 23:32:13 ---Nieśmiertelni kochankowie w literaturze.

--- Koniec cytatu ---

od razu skojarzyli mi się Romeo i Julia oraz Tristan i Izolda :D

M:
Miłosc jako jedyne uczucie,które sprawia,że możemy stac się nieśmiertelni,

i coś nie wiem, że.... przeplata wątki stworzonych na przestrzeni lat historii, sięgając od czasów starożytnych, mity aż po dziś... dzień. Jakiś nieodłączny element romantyzmu pewnie i nie tylko literatury, no ale o niej masz rozprawiać.. Nigdy nie pisałem żadnej pracy maturalnej to przede mną, ale to pewnie ma wyglądać jak esej tudzież rozprawka, więc pewnie można powiedzieć, jak miłość wpływa na bohaterów, że czasem skutki są dobra, a czasem złe, nieuniknione i nieodwracalne (pacz Romeo), że prowadzi do głupoty, omamia, nie wiem może po prostu, że stała się fundamentem wielu zieł.. dzieł* tego całego kanonu literatury, coś mi D(e) nie działa :) Coś mi wpadnie to jeszcze napisze, może akurat pomogę

Mi by się nie podobał Tristan i Izolda jako przykład ;/ Romeo&Julia bardziej

Mikaela:
Dzięki Bionic :) Ja mam wybrane: Romeo i Jula, Tristan i Izolda, Bella i Edward... Ale zastanawiam się czy nie zrezygnowac z Tristana bo to właściwie była tylko i wyłącznie sprawa tego eliksiru,a nie czysta miłosc.

Skye:
matko ja już zapomniałam o takich rzeczach..Moja praca była hmmm...pisana na kolanie? hahaha
A wygłaszanie jej to była parodia - gestykulacja rąk, śmianie się...
Ciekawy masz temat.
Romeo i Jula, Tristan i Izolda, Bella i Edward... Nasunął mi się Werter ale on raczej tu się nie nadaje;)
 A ile musisz mieć książek?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej